YKS Kursu - (TYT - AYT)

YKS Kursu - (TYT - AYT)

YKS Kursu - (TYT - AYT)

Kurs merkezimizde özel ders kalitesinde ders vermekteyiz. Öğrencilerimizin iyi bir üniversiteye ve hayallerini süsleyen bir bölüme kavuşmaları için hizmet vermekteyiz. Her branş özelinde öğrencilerimize verdiğimiz ders, soru çözüm, etüt, birebir eğitim, birebir destek sayesinde başarıyı kucaklıyoruz.

  • TYT:

TYT (Temel Yeterlilik Testi), öğrencilerin temel yeterliliklerini ölçen birinci oturum sınavıdır. Herkesin girdiği bir sınav olduğu için Türkçe ve Matematik  ağırlıklıdır. TYT' de 40 Türkçe, 40 Matematik, 20 Sosyal Bilimler ve 20 Fen Bilimleri olmak üzere 120 soru vardır. Bu 120 soruyu 135 dakika içinde öğrencilerden cevaplamaları istenmektedir.

  • AYT:

AYT (Alan Yeterlilik Testi) ise öğrencilerin kendi alanlarındaki başarısını ölçen ikinci oturum sınavıdır. AYT' de 40 Türkçe, 40 Matematik, 40 Sosyal Bilimler ve 40 Fen Bilimleri olmak üzere 160 soru vardır. AYT 180 dakikalık bir sınavdır. TYT puanının %40'ı AYT puanının ise %60'ı sınav puanına etki edecektir. TYT' den 150 baraj puanını geçen öğrenciler ikinci sınava girmeye hak kazanacaktır. AYT' de ise 180 baraj puanının geçilmesi durumunda 4 yıllık üniversite yani lisans tercihi yapılabilecektir.

 

  • Biz de verdiğimiz eğitimle TYT’ ye doğru hazırlanmış öğrenciler yetiştiriyoruz. Derslerimiz, çalışma kamplarımız, etütlerimiz ve yaptığımız tüm çalışmalar ile öğrencilerimize desteğimizi her zaman hissettiriyoruz.